Dragi prijatelji,

U letnjem periodu je često situacija da klubovi organizuju neformalne sastanke i druženja. To je dobro jer prati dinamiku leta kada su mnoge poslovne aktivnosti smanjene, ali i zbog toga što se tako članovi međusobno bolje upoznaju i zbližavaju.

Ove nedelje ulazimo u drugu polovinu avgusta i u narednom periodu možemo očekivati više aktivnosti klubova. Ovonedeljno pismo to već nagoveštava :-)

Podsećam vas sve da se možete prijaviti i za direktno dobijanje informacija iz Sekretarijata slanjem emaila na adresu:  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..

 

Za ovu nedelju vam izdvajamo sledeće informacije:

  • Guvernerske posete klubovima
  • Najave aktivnosti klubova
  • Dugoročne najave klubova
  • Koncert Filharmonije mladih na Zlatiboru
  • Mesec posvećen članstvu 
  • Podsetnik za klubove
  • Mailing lista Distrikta

Detaljnije informacije su ispod potpisa.

 

Srdačno vas pozdravljam,

Detaljnije:

 

1)  Guvernerske posete klubovima

DG Vladimir Matić će ove nedelje u svojim zvaničnim posetama obići sledeće klubove:

RC Vranje (13.8)

RC Podgorica (16.8)

RC Ulcinj (17.8)

RC Kotor (19.8).

 

2) Najave aktivnosti klubova

U ovoj nedelji imamo najave za sledeće aktivnosti klubova:

RC Niš - Konstantin Veliki: Akcija na Staroj planini (17.8)

RC Budva: Rotary Summer Party - 18. avgust

 

 

3) Dugoročne najave klubova (Save the Date)

Rezervišite datume za sledeće događaje klubova u našem Distriktu u dužem narednom periodu:

RC Bgd Skadarlija i RC Bgd Metropolitan: Drugi Rotari turnir u kuglanju - 21. avgust

RC Požarevac - Viminacijum: Humanitarna koktel zabava - 25. avgust

RC Knjaževac: Dodela čarter povelje - 1. septembar. Pozivnicu možete videti ovde.

RC Smederevo: Smederevska jesen - 7. septembar. Pozivnicu možete videti ovde.

 

 

 

4) Koncert Filharmonije mladih "Borislav Pašćan" na Zlatiboru

Koncert Filharmonije mladih "Borislav Pašćan" biće održan kao završnica desetodnevnog međunarodnog letnjeg kampa na Zlatiboru, 14. avgusta u 20 časova na Kraljevom trgu. Svi Rotarijanci su pozvani u znak zahvalnosti na finansijskoj podršci za organizaciju ovog kampa. Zahvaljujući donaciji prikupljenoj tokom Nacionalnog Rotary dana u februaru 2018. godine preko 60 mladih muzičara imalo je priliku da tokom deset dana boravi na Zlatiboru i radi sa maestrom Karlom Donadiom, dirigentom Rimske opere, ali i učestvuje u razmeni znanja i iskustava, te se dalje profesionalno usavršava. Na repertoaru koncerta će se naći dela italijanskih kompozitora inspirisanih gradom Rimom, a posebni gosti biće i naši dugogodišnji saradnici iz opere Narodnog pozorišta - Sanja Kerkez (sopran) i Ivan Tomašev (bas). Pozivnica u prilogu, kao i šira informacija o događaju od RC Beograd - Sava.

 

5) Mesec posvećen članstvu

Avgust je kao mesec, u Rotariju, posvećen razvoju članstva. Posvetite malo vremena o razmišljanju o tome kako Vaš klub učiniti bogatijim i raznovrsnijim sa novim kvalitetnim članovima. Razmišljajte o profesijama koje vam nedostaju, institucijama koje imaju zanimljive lidere, pojedincima u vašoj lokalnoj zajednici. 

 

6) Podsetnik za klubove

Podsećamo sve klubove na nekoliko stvari koje treba učini što pre, ako nisu već urađene:

uplata polugodišnje članarine za Distrikt (zaduženja poslata u julu mesecu svakom klubu)

uplata polugodišnje članarine u RI (zaduženja pristigla krajem jula meseca). Ako ih niste dobili na email možete ih pronaći u sekciji Club Administration (Invoice) na my.rotary.org 

unošenje ciljeva u Rotary Club Central

popunjavanje tabele sa kontakt podacima članova za brošuru "Ko je ko u Distriktu" (u prilogu)

izveštaj o prisutnosti sastancima u prethodnom mesecu (u prilogu)

Hvala svim klubovima koji su revnosno izvršili ove obaveze.

 

7) Mailing lista za informacije

Kako bismo bolje funkcionisali i lakše bili u kontaktu sa svim  Rotarijancima u našim klubovima formiraćemo jednu mailing listu za ceo Distrikt. Da biste postali član liste pošaljite prazan email na adresu: 

Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

 

Be the Inspiration!

Donacija Distrikta 2483 SRBIJA I C.GORA...
Naš Distrikt 2483 je donirao dva miliona dinara vrednu donaciju Institutu za javno zdravlje “dr Milan Jovanović Batut”. Opširnije
Uručenje zaštitnih maski Kliničkom centru u Nišu
Svesni izuzetno komplikovane situacije u kojoj se zemllja (pa i ceo svet) našla, odlučili smo da probamo da pomognemo na način na koji možemo. Opširnije
Rotari klub “Niš-Centar” i Narodno pozorište Niš...
Rotari klub “Niš-Centar” je povodom jubilarnog 500. okupljanja svojih članova, 29. novembra 2019. g. u svečanoj sali hotela “ New City ”, organizovao donatorsko veče posvećeno zajedničkom projektu kluba i Narodnog pozorišta Niš: 500 niških srednjoškolaca u Narodnom pozorištu. Opširnije
RC NIŠ – CENTAR donirao sterilizator Klinici za...
Klinici za dečije interne bolesti – KC Niš, poklonili smo sterilizator za cucle i flašice za mleko. Opširnije
Proslava 11 godina čarterovanja Rotari kluba...
Proslava 11 godina čarterovanja Rotari kluba “Niš-Centar” održana je u subotu, 23. marta 2019. u svečanoj sali hotela “ New City ”. Skupu je prisustvovalo preko 50 gostiju iz Rotary i Rotaract klubova, kao i prijatelja našeg kluba. Na samom početku, predsednik kluba Dejan Mandić, je obavestio... Opširnije
prev
next

Najčitanije vesti

Rotary Club Niš-Centar, District 2483,
Jug Bogdanova 33, 18000 Niš, Srbija
email: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Sastanci kluba održavaju se svake srede u 20.00 u prostorijama hotela New City, ul. Vožda Karađorđa 12 u Nišu.