Poštovani predsednici i sekretari klubova,

Dragi prijatelji,

Ove nedelje će u poseti našem Distrktu kao predavači na Rotari trening danu (stavka 5 u emailu), i kao gosti na ceremoniji čarterovanja Fellowshipa za jahting (stavka 2 u emailu) biti prisutno mnogo rotarijanaca iz inostranstva, kao i funkcionera naše Zone. Tim povodom Distrikt u subotu 13. oktobra organizuje internacionalno veče kako bismo se družili i bolje upoznali.

 

Za ovu nedelju vam izdvajamo sledeće informacije:

  • Guvernerske posete klubovima
  • Najave aktivnosti klubova
  • Dugoročne najave klubova
  • Distriktni skup - 13.10
  • Rotari trening dan - 13.10.
  • Internacionalno veče - 13.10.
  • Mailing lista Distrikta

Detaljnije informacije su ispod potpisa

Molim vas da ovaj email prosledite svim članovima kluba.

Srdačno vas pozdravljam,

Nikola Božić

Sekretar Distrikta 2483 

 

Detaljnije:

 

1)  Guvernerske posete klubovima

DG Vladimir Matić će ove nedelje u svojim zvaničnim posetama obići sledeće klubove:

RC Loznica (08.10)

RC Šabac (08.10)

RC Kula (09.10)

RC Sombor (09.10)

RC Pančevo (10.10)

RC Beograd (11.10)

Datume zvaničnih poseta DG Vladimira Matića možete pogledati na linku: https://rotarydistrict2483.org/distrikt-2483/kalendar-aktivnosti/ 

 

2) Najave aktivnosti klubova

U ovoj nedelji imamo najave za sledeće aktivnosti klubova:

RC Sombor: Promocija knjige i filma "Maratonac" - 9. oktobar 

RC Beograd - Skadarlija: Predavanje "Rotari Zona" - 9. oktobar 

RC Kraljevo: Sastanak 5 klubova - Kraljevo, Čačak, Užice, Kruševac i Kragujevac - 9. oktobar 

RC E-klub: Ceremonija dodele ordena Francuske u redu Viteza - 10. oktobar 

Distrikt: Čarterovanje Jahting Fellowshipa - 12. oktobar

 

3) Dugoročne najave klubova (Save the Date)

Rezervišite datume za sledeće događaje klubova u našem Distriktu u dužem narednom periodu:

RC Vranje: Proslava godišnjice čartera - 20. oktobar

RC Stari Bečej: II Sajam Rotary ideja - 20. oktobar

RC Zaječar:  Akcija''Sačuvajmo naš grad'' - 22. oktobar

RC Ćuprija - Morava: Proslava čartera - 26. oktobar

RC Beograd - Global: Svečana dodela čarter povelje - 27. oktobar

RC Kruševac: Proslava godišnjice čartera - 10. novembar

RC Ruma: 10 godina od čarterovanja kluba i čarterovanje Rotarakt kluba - 23. novembar

RC Zrenjanin: Proslava godišnjice čartera - 24. novembar

RC Zaječar:  Proslava čartera kluba i čarterovanje Rotarakt kluba - 24. novembar

RC Beograd - Sava: Čarter žurka - 30. novembar

RC E-klub: Download E-kluba u Nišu (proslava godišnjice čartera) - 5. decembar

4) Distriktni skup - 13.10

Na osnovu ovlašćenja Guvernera Distrikta koje proizilaze iz članova 16.090 i 16.050 RI Manual of Procedure, člana 16.060.4 RI Manual of Procedure i 20.050 RI Code of Policies, DG Vladimir Matić zakazao je za subotu 13. oktobra 2018. od 17,30 do 18,30 časova u hotelu “M”, Bul. Oslobođenja 56a DISTRIKTNI SKUP  (DISTRICT LEGISLATION MEETING). Dnevni red je: Razmatranje Godišnjeg izveštaja sa finansijskim izveštajem IPDG Branislava Ranđelovića za 2017/18 godinu; Razmatranje Pravilnika o korišćenju DDF i drugih fondova Distrikta 2483; Razmatranje Pravilnika o upravljanju Grantovima Rotari Fondacije; Tekuća pitanja. Ukoliko Distriktnom skupu neće prisustvovati predsednici klubova potrebno je odluku kluba sa ovlašćenjem za drugog Rotarijanca dostaviti do petka 12. oktobra do 14 časova na email adressu sekretara Distrikta Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..

5) Rotari trening dan - 13.10

U subotu 13. oktobra ćemo u Beogradu organizovati Rotari trening dan na kojem ćemo za predsednike, sekretare, predsednike klupskih komiteta i sve zainteresovane članove Rotari klubova organizovati seminare posvećene Rotari fondaciji, razvoju članstva i public image. Ovo je prilika za što veći broj Rotarijanaca da se družimo i naučimo nešto novo. Imamo mnogo predavača koji dolaze iz inostranstva, a među njima je i novoizabrana direktorka u Bordu direktora RI Katarina Kotsali-Papadimitriou. Prijave za seminar na email: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. 

6) Internacionalno veče - 13.10.

U subotu 13. oktorbra u restoranu Velika Skadarlija biće organizovano Rotari internacionalno veče. Tog dan u poseti našem Distriktu imaćemo veliki broj gostiju iz drugih zemalja i distrikata (Bugarska, Slovenija, Mađarska, Austrija, Škotska, Grčka, Hrvatska), pa organizujemo druženje otvoreno za sve rotarijance. Prijave za učešće na večeri na mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

7) Mailing lista za informacije

Podsećam vas sve da se možete prijaviti i za direktno dobijanje informacija iz Sekretarijata slanjem emaila na adresu:  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..  

Be the Inspiration

Donacija Distrikta 2483 SRBIJA I C.GORA...
Naš Distrikt 2483 je donirao dva miliona dinara vrednu donaciju Institutu za javno zdravlje “dr Milan Jovanović Batut”. Opširnije
Uručenje zaštitnih maski Kliničkom centru u Nišu
Svesni izuzetno komplikovane situacije u kojoj se zemllja (pa i ceo svet) našla, odlučili smo da probamo da pomognemo na način na koji možemo. Opširnije
Rotari klub “Niš-Centar” i Narodno pozorište Niš...
Rotari klub “Niš-Centar” je povodom jubilarnog 500. okupljanja svojih članova, 29. novembra 2019. g. u svečanoj sali hotela “ New City ”, organizovao donatorsko veče posvećeno zajedničkom projektu kluba i Narodnog pozorišta Niš: 500 niških srednjoškolaca u Narodnom pozorištu. Opširnije
RC NIŠ – CENTAR donirao sterilizator Klinici za...
Klinici za dečije interne bolesti – KC Niš, poklonili smo sterilizator za cucle i flašice za mleko. Opširnije
Proslava 11 godina čarterovanja Rotari kluba...
Proslava 11 godina čarterovanja Rotari kluba “Niš-Centar” održana je u subotu, 23. marta 2019. u svečanoj sali hotela “ New City ”. Skupu je prisustvovalo preko 50 gostiju iz Rotary i Rotaract klubova, kao i prijatelja našeg kluba. Na samom početku, predsednik kluba Dejan Mandić, je obavestio... Opširnije
prev
next

Najčitanije vesti

Rotary Club Niš-Centar, District 2483,
Jug Bogdanova 33, 18000 Niš, Srbija
email: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Sastanci kluba održavaju se svake srede u 20.00 u prostorijama hotela New City, ul. Vožda Karađorđa 12 u Nišu.