Poštovani predsednici i sekretari klubova,

Dragi prijatelji,

 

U maju mesecu će naš Distrikt biti domaćin najvećeg evropskog okupljanja rotaraktovaca. Nekoliko dana Beograd će biti centar okupljanja naših mladih lidera. Deo programa je otvoren za Rotarijance pa bi bilo odlično da se uključimo u velikom broju i družimo sa našim i rotaraktovcima iz cele Evrope.

 

Za ovu nedelju vam izdvajamo sledeće informacije:

Najave klubova

Dugoročne najave klubova

EUCO u Beogradu

Rotary regata 2019.

HITNO: Obaveze klubova prema APR

Detaljnije informacije su ispod potpisa i u atačmentu.

 

Molim vas da ovaj email prosledite svim članovima kluba.

 

Srdačno vas pozdravljam,

 

Detaljnije:

 

1) Najave klubova

U narednoj nedelji najavljene su sledeće aktivnosti u Distriktu:

RC Beograd - Sava: Predavanje na engleskom jeziku "On Critical Thinking" - 22. januar 

RC Niš - Medijana: “Cyber Security - Gde smo danas i kuda idemo" - 22. januar 

RC Beograd - Stari Grad: Predavanje "Kulturno nasleđe Srbije" - 23. januar

RC Niš: Proslava Slave - 26. januar

Pozivi su u prilogu.

 

2) Dugoročne najave klubova (Save the Date)

Rezervišite datume za sledeće događaje klubova u našem Distriktu u dužem narednom periodu:

RC Beograd - Global: Predavanje "Nuklearna bezbednost - juče, danas, sutra" - 31. januar

RC Senta: Dobrotvorni maskenbal - 16. februar

RC Kotor:  "Donatorski bal pod maskama" - 16. februar 

RC Sremska Mitrovica: Proslava 15 godina čartera - 22. februar

RC Kragujevac: Dodela nagrade u profesiji - 9. mart 

RC Pančevo: Proslava 15. godišnjice čartera - 16. mart

RC Stari Bečej: Proslava 10. godišnjice rečartera i 82. godišnjice čartera  - 22. mart 

RC Kraljevo: Humanitarni Rotari bal - 23. mart 

RC Beograd - Kralj Petar Prvi: Veliko služenje i druženje - 23. mart 

RC Beograd - Metropolitan: Proslava 15. godišnjice čartera - 30. mart

RC Niš - Medijana: Konkurs za kratku priču -  rok: 31. mart   

RC Beograd: Proslava 90 godina dodele čartera - 6. april 

RC Pirot: Humanitarni Rotari bal - 20. april

 

3) EUCO u Beogradu

EUCO predstavlja Evropsku konvenciju i najveći evropski događaj za Rotarakt u jednoj rotarijanskoj godini. Ove godine u Beogradu će okupiti oko 1000 učesnika iz Evrope i van nje. Tokom pet dana maja meseca učesnici će imati priliku da se međusobno upoznaju i druže, prate konferencijski program, učestvuju u radionicama i da razmenjuju ideje. Deo programa je otvoren za Rotarijance pa bi bilo odlično da se uključimo u velikom broju i družimo sa našim i rotaraktovcima iz cele Evrope. U prilogu se nalazi poziv. Više informacija na linku: https://euco2019.rs/ 

 

4) Rotary Regata

Jahting felovšip našeg Distrikta objavio je poziv za učešće u ovogodišnjoj Rotari regati. Termin održavanja Regate je 11. do 27. jul. U prilogu više detalja.

 

5) Obaveze klubova prema APR

Podsećamo da postoji zakonska obaveza da se najkasnije do 31.01.2019. u  registru APR-a mora izvrši registracija stvarnih vlasnika naših Rotari klubova koji su registrovani kao udruženja gradjana i koja podpadaju pod ovu zakonsku obavezu. Podaci  se unose u Centralnu evidenciju stvarnih vlasnika elektonskim putem. Savet našeg chair za legislativu je sledeći: "Moj savet je obzirom da odluke o vodjenju klubova i finansijskim transkacijama kluba donose Predsednik i članovi UO kluba, i po mojoj iskustvenoj proceni u radu kluba ni jedno od lica koja aktivno učestvuju u donošenju odluka kluba na “posredan ili neposredna način” ne učestvuje u donošenju odluka sa više od 25 %, je da se upiše samo zakonski zastupnik klub kao stvarni vlasnik.  Šifra je OSV 5 opcija A. Pa da se izborom novog Predsednika sa novom rotarijanskom godinom radi i ažuriranje tog podatka. Svaki od naših klubova ima spisak svojih članova koje u slučaju neke inspekcije je u mogućnosti da odmah priloži na uvid.". U prilogu cela informacija ADG Jasmine Đokić.

 

Be the Inspiration!

Donacija Distrikta 2483 SRBIJA I C.GORA...
Naš Distrikt 2483 je donirao dva miliona dinara vrednu donaciju Institutu za javno zdravlje “dr Milan Jovanović Batut”. Opširnije
Uručenje zaštitnih maski Kliničkom centru u Nišu
Svesni izuzetno komplikovane situacije u kojoj se zemllja (pa i ceo svet) našla, odlučili smo da probamo da pomognemo na način na koji možemo. Opširnije
Rotari klub “Niš-Centar” i Narodno pozorište Niš...
Rotari klub “Niš-Centar” je povodom jubilarnog 500. okupljanja svojih članova, 29. novembra 2019. g. u svečanoj sali hotela “ New City ”, organizovao donatorsko veče posvećeno zajedničkom projektu kluba i Narodnog pozorišta Niš: 500 niških srednjoškolaca u Narodnom pozorištu. Opširnije
RC NIŠ – CENTAR donirao sterilizator Klinici za...
Klinici za dečije interne bolesti – KC Niš, poklonili smo sterilizator za cucle i flašice za mleko. Opširnije
Proslava 11 godina čarterovanja Rotari kluba...
Proslava 11 godina čarterovanja Rotari kluba “Niš-Centar” održana je u subotu, 23. marta 2019. u svečanoj sali hotela “ New City ”. Skupu je prisustvovalo preko 50 gostiju iz Rotary i Rotaract klubova, kao i prijatelja našeg kluba. Na samom početku, predsednik kluba Dejan Mandić, je obavestio... Opširnije
prev
next

Najčitanije vesti

Rotary Club Niš-Centar, District 2483,
Jug Bogdanova 33, 18000 Niš, Srbija
email: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Sastanci kluba održavaju se svake srede u 20.00 u prostorijama hotela New City, ul. Vožda Karađorđa 12 u Nišu.