Dragi predsednici i sekretari,

Polako krećemo sa realizacijom dva velika Distriktna projekta. "Stazama humanosti" je projekat koji promocijom ranijeg projekta "55 dana za 55 maratona" (kroz film i knjigu) prikuplja dodatna sredstva za boravak slabovide dece u Regionalnom centru “Iskra” u Kragujevcu. Kroz drugi projekat “500 računara za 50 škola u 25 gradova Distrikta” biće isporučeni računare školama u gradovima iz kojih su Rotari klubovi finansijski učestvovali u Global Grantu "100 za 100". 

Sve ovo je podsticaj za sve nas i naše klubove da i sami krenemo u realizaciju lokalnog ili Distriktnog projekta.

Za ovu nedelju vam izdvajamo sledeće informacije:

  • Guvernerske posete klubovima
  • Najave aktivnosti klubova
  • Dugoročne najave klubova
  • Distriktni projekat "Stazama humanosti"
  • Prijava za Yachting Fellowship
  • Distriktni skup u Knjaževcu
  • Izveštaj o radu Interakta u avgustu mesecu
  • Mailing lista Distrikta

Detaljnije informacije su ispod potpisa.

 

Srdačno vas pozdravljam,

 

Detaljnije:

 

1)  Guvernerske posete klubovima

DG Vladimir Matić će ove nedelje u svojim zvaničnim posetama obići sledeće klubove:

RC Beograd – Metropolitan (4.9)

RC Beograd - Sava (4.9), 

RC E-klub (5.9),

RC Beograd - Centar (6.9)

RC Kruševac (7.9).

Datume zvaničnih poseta DG Vladimira Matića možete pogledati na linku: https://rotarydistrict2483.org/distrikt-2483/kalendar-aktivnosti/ 

 

2) Najave aktivnosti klubova

U ovoj nedelji imamo najave za sledeće aktivnosti klubova:

RC E-klub: Predavanje “Svetski dan dobročinstva - različiti aspekti društvene odgovornosti" - 5. septembar 

RC Zaječar: Izlet na Komove - 6-9. septembar

RC Čukarica: Humanitarni koktel "Evergrin i vino" - 6. septembar 

RC Smederevo: Smederevska jesen - 7. septembar 

RC Kruševac: Početak lige u preferansu - 8. septembar

RC Beograd - Skadarlija: Humanitarna regata  “Punim jedrima do punih stipendija” - 8. septembar

RC Subotica: Berbanski dani – Plodovi humanosti - 8. septembar 

RC Sremska Mitrovica: Promocije kulturnog nasleđa Sirmijuma - 8. septembar 

 

3) Dugoročne najave klubova (Save the Date)

Rezervišite datume za sledeće događaje klubova u našem Distriktu u dužem narednom periodu:

RC Šabac:  Humanitarno druženje povodom "Međunarodnog čivijaškog karnevala" - 15. septembar (poziv u prilogu)

RC Ćuprija - Morava: Proslava čartera - 26. oktobar

RC Beograd - Global: Svečana dodela čarter povelje - 27. oktobar

 

4) Distriktni projekat "Stazama humanosti"

Po dogovoru sa našim prijateljem Goranom Nikolićem i Delta Fondacijom, paralelno sa guvernerskim posetama klubovima realizovaćemo distriktni projekat “Stazama humanosti”. Tada ćemo organizovati besplatne projekcije filma o poduhvatu slabovidog maratonca koji je istrčao 55 maratona za 55 dana uz veliku pomoć klubova i Distrikta. Tom prilikom rotarijanci i naši prijatelji moći će da doniraju sredstva u željenom iznosu za koja će dobiti primerak knjige o ovom poduhvatu. Sva prikupljena sredstva upotrebiće se za boravak slabovide dece u Regionalnom centru “Iskra” u Kragujevcu. Za sva pitanja oko organizacije projekcije predsednici klubova mogu da se obrate koordinatoru akcije, DT Zorici Jestrović (Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.).

 

5) Prijava za Yachting Fellowship

U prošlom broju Newsletter objavili smo informaciju o čarterovanju Yachting Fellowship. Ovom prilikom podsećamo sve zainteresovane rotarijance i rotaraktovce da do 15. septembra mogu da pristupe IYFR Srbija popunjavanjem pristupnice, koju će poslati na adresu sekretara (Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.; Petra Lekovića 14, 11 000 Beograd) čime ce se pridruziti osnivčcima i ostvariti status “Člana osnivača” (Charter member). U prilogu je formular za pristupanje.

 

6) Distriktni skup u Knjaževcu

U subotu 1. septembra u Knjaževcu je održan Distriktni skup (District Legislation Meeting) na kojem je direktno ili preko proxy bilo prisutno 56 klubova (57 glasova). Na skupu se glasalo o usvajanju izveštaja o radu PDG Velibora Zolaka za rotarijansku 2016/17. godinu. Za usvajanje izveštaja bilo je 20 glasova za, pa izveštaj nije usvojen. Istom prilikom dogovreno je da zbog administrativnih razloga svaki guverner izabere za sedište Distrikta (Saveza udruženja) adresu koja najviše odgovara. Ovom prilikom je za sedište Saveza (Distrikta) sa 41 glasom za izglasana adresa - Požeška 83a, Beograd. 

 

7) Izveštaj o radu Interakta u avgustu mesecu

U prilogu se nalazi izveštaj o radu Interakt klubova, kao i DIR u našem Distriktu u avgustu mesecu. 

 

8) Mailing lista za informacije

Podsećam vas sve da se možete prijaviti i za direktno dobijanje informacija iz Sekretarijata slanjem emaila na adresu:  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..  

 

Be the Inspiration!

Donacija Distrikta 2483 SRBIJA I C.GORA...
Naš Distrikt 2483 je donirao dva miliona dinara vrednu donaciju Institutu za javno zdravlje “dr Milan Jovanović Batut”. Opširnije
Uručenje zaštitnih maski Kliničkom centru u Nišu
Svesni izuzetno komplikovane situacije u kojoj se zemllja (pa i ceo svet) našla, odlučili smo da probamo da pomognemo na način na koji možemo. Opširnije
Rotari klub “Niš-Centar” i Narodno pozorište Niš...
Rotari klub “Niš-Centar” je povodom jubilarnog 500. okupljanja svojih članova, 29. novembra 2019. g. u svečanoj sali hotela “ New City ”, organizovao donatorsko veče posvećeno zajedničkom projektu kluba i Narodnog pozorišta Niš: 500 niških srednjoškolaca u Narodnom pozorištu. Opširnije
RC NIŠ – CENTAR donirao sterilizator Klinici za...
Klinici za dečije interne bolesti – KC Niš, poklonili smo sterilizator za cucle i flašice za mleko. Opširnije
Proslava 11 godina čarterovanja Rotari kluba...
Proslava 11 godina čarterovanja Rotari kluba “Niš-Centar” održana je u subotu, 23. marta 2019. u svečanoj sali hotela “ New City ”. Skupu je prisustvovalo preko 50 gostiju iz Rotary i Rotaract klubova, kao i prijatelja našeg kluba. Na samom početku, predsednik kluba Dejan Mandić, je obavestio... Opširnije
prev
next

Najčitanije vesti

Rotary Club Niš-Centar, District 2483,
Jug Bogdanova 33, 18000 Niš, Srbija
email: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Sastanci kluba održavaju se svake srede u 20.00 u prostorijama hotela New City, ul. Vožda Karađorđa 12 u Nišu.